Engelliler Bilgisayar Kursuyla Hayata Atilacak

Kategori : Genel |

BATMAN (CİHAN) – Batman Valiliği, Türkiye İş Kurumu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile bedensel engelli vatandaşlara yönelik bilgisayar kursu açıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursa 20 engelli vatandaş katılıyor.     ‘İşkur Uyum Kursları’ kapsamında açılan kursta engelli vatandaşlara bilgisayar operatörlüğü eğitimi veriliyor. Günde 5 saat olmak üzere toplamda 160 saat bilgisayar eğitimi alacak engelli kursiyerlere ayrıca günlük 15 TL harçlık veriliyor.
    Kursiyerleri ziyaret eden Vali Ahmet Turhan, valilik olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını belirtti.
Vali Turhan, başta bedensel engelliler olmak üzere, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan, işsiz ancak; vasıflı ve iş kurabilecek vatandaşlara 1 yıl geri ödemesiz 3 yıl faizsiz 15 Bin TL’ye kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklı kredi verebileceklerini ifade etti. Vali Turhan, bu konuya ilgili olanların müracaatları halinde kendilerine yardımcı olacaklarını belirtti. 
    Kurs ziyaretine Vali Ahmet Turhan, Vali Yardımcısı Yasemin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, İş-Kur İl Müdürü M.Ali Yıldız, Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği katıldı. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.