Engelliler Hayallerini Tuvale Yansıttı

Kategori : Genel |

ÇANKIRI (CİHAN) – Çankırılı engelli öğrenciler 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na resim yaparak başladı.
Çankırı Belediyesi’nce engellilere yönelik düzenlenen ve üç gün sürecek “Sanata Engel Yok” resim şenliği tarihi Çamaşırhane’de start aldı.
    Vali Ayhan Çevik Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören özel eğitime muhtaç 25 engelli öğrenci tarihi Çamaşırhane’nin otantik atmosferinde parmak boya, akrilik ve pastel boyalar ile hayallerini tuvale yansıtıyor. Birbirinden ilginç ve farklı resimlerin ortaya çıktığı resim şenliği sonunda 12 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’te engellilerin yapmış olduğu resimler yine tarihi Çamaşırhane’de sergilenecek.

 
    Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Belediyesi olarak engelliler haftasında engellilerimize yönelik böylesine önemli, güzel ve özel bir proje gerçekleştirdiklerini belirterek “Görüldüğü gibi çocuklarımız büyük bir zevk, heyecan ve ilgi içerisinde resim yapmaya çalışıyorlar. Yine Çankırı Belediye olarak Engelsiz Sanat Evi şeklinde bir projemiz daha var. Kısa bir süre sonra hayata geçireceğiz. Sanatın hiçbir engel tanımadığını herkes görecek. Biz böylesi projelerden de gerçekten büyük bir haz alıyor ve çok mutlu oluyoruz.” diye konuştu.
    Projede gönüllü olarak yer alan Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Rayfe Kemba, Deniz Kemba ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Resim Bölümü son sınıf öğrencisi Canan Buran da projede öğretici olarak bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söylediler. Resim yaparken büyük bir mutluluk yaşayan engelli çocuklar daha sonra çalınan müzik eşliğinde de oynayarak resim şenliğinde hoşça vakit geçirdiler.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.