Engelliler Koordinasyon Kurulu Çalişmalarina Başladi

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Türkiye Futbol Federasyonu ile işitme, görme, bedensel engelliler federasyonları ve özel sporcular federasyonu arasında koordinasyonu sağlayacak olan TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu çalışmalarına başladı.
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi Direktörlüğü’nden Doç. Dr. Bülent Bayraktar, Rasim Kara, Zeynepgül Ene ve Deniz Cengiz’in yer aldığı Engelliler Koordinasyon Kurulu; engelli spor federasyonları ile düzenli işbirliği yaparak, söz konusu federasyonlara belirli konularda destek sağlayacak.
Söz konusu oluşum ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun engelli futboluna olan desteğinin artarak sürdüğünü belirten TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;
    “Engellilerin futbol oynayabilmesi için olanak yaratmaya devam ediyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri de TFF Futbol Geliştirme Merkezi tarafından Herkes İçin Futbol kapsamında düzenlenen ‘Engel Tanımayanlar Şenlikleri’. Geçen yıl 14 ilde gerçekleşen şenliklerde görme, işitme, zihinsel ve bedensel açıdan engelli tam 7200 vatandaşımız evinden çıkarak futbol oynama arzusunu doya doya yaşadı. Bu şenlikleri bu yıl tam 36 ilde gerçekleştieceğiz. Böylece yıl sonuna kadar, daha önce futbol oynamamış ama bu spora sevdalı 15 bin engelli kardeşimizin futbolla fiziken tanışmasını sağlayacağız.”
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.