Engelliler Maddi Olarak Desteklenmeli

Kategori : Genel |

AKSARAY (CİHAN) – Engelliler Federasyonu Başkanı Emriye Arapoğlu, Türkiye’de bulunan engelli derneklerinin tamamının maddi ve manevi yönden desteklenmesi gerektiğini vurguladı.  Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı makamında ziyaret ettikten sonra İşitme Engelliler Eğitim Derneği’ne geçen Emriye Arapoğlu, Dernek Başkanı Mehmet Emin Pekmezci ve dernek genel sekreteri Mustafa Uslu ile görüştü. 
Federasyon olarak her tülü yenilik ve projeyi desteklediklerini ifade eden Arapoğlu, Türkiye’de engelli oranına değindi ve bu oranın küçümsenmemesini istedi. 
Mustafa Uslu, dernek olarak bilgisayar bakım ve onarımcılığı kursu açmayı düşündüklerini, projenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca onaylandığını; ancak kursu açmak için gerekli araç ve gereçlerinin bulunmadığını ifade etti. 
Uslu, Valilik ve Belediye’den bekledikleri destek ile böyle bir sınıf oluşturmayı düşündüklerini söyledi. 
Dernek toplantısının devamı basına kapalı olarak devam etti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.