Engelliler Okuma Yazma Kursunu Başariyla Tamamladi

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi çalışmaları kapsamında 3 ay süren okuma yazma kursuna katılan kursiyerler, azimli olmanın ve başarının engel tanımadığını gözler önüne serdi.
    Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, okuma yazma öğrenen 8 kursiyere belgelerinin verildiği törende, Meclis üyelerini istekli çalışmalarından dolayı tebrik etti. Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçirilen okuma yazma kurslarına engelli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Pala, “Bursa, engelli kardeşlerimize destek olan bir kent. Bursa Kent Konseyi olarak böyle anlamlı bir organizasyonun gerçekleştirilmesinin gururunu yaşıyorum. Bu paylaşımlar her geçen gün bizlere ve Bursa’ya daha güzel kazanımlar sağlıyor.” dedi. 
    Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez de toplumda engelsiz bir yaşam alanı oluşturmak için çabaladıklarını kaydederek, okulların engelli vatandaşlar için uygun özelliklere sahip olmamasından dolayı üyeler için okuma yazma kursları açtıklarını anlattı. Engelli kursiyerlere gönüllü olarak okuma yazma öğreten Sevgi Pancaroğlu da derslerin çok keyifli geçtiğini ve kursiyerlerin okuma yazma öğrenmeye çok hevesli olduklarını söyledi.
    Celal Çolak adlı 27 yaşındaki kursiyerin öğretmenleri ‘Atatürk’ün Öğretmeni’ olarak nitelendirip kendisine de çok saygı gösterdiğini ifade eden Pancaroğlu, okuma yazma öğrenen kursiyerlerin çabalarının herkese örnek olması gerektiğini belirtti. 16 yaşındaki Zeynep Ertem ile 32 yaşındaki Sabri Canıtez de okuma yazma öğrenmenin kendilerini çok sevindirdiğini, artık gazete ve kitap okuyabilmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Ertem, okuma yazma öğrendiğinde ilk olarak kendi adını yazdığını ve bundan dolayı çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.
    Başarı belgelerini almanın heyecanını yaşayan kursiyerler, törende şiir okuyup türkü söyledi ve hazırladıkları tiyatro oyununu sahneledi. Kursiyerlerin heyecanına ailelerinin de ortak olduğu törende duygusal anlar yaşandı. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.