Engelliler Yilbaşina Özel Sergi Hazirladi

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – OSYEG 21 Engelliler Bakım Merkezi (OBAM) çatısındaki engelliler, yılbaşı özel sergisi açtı.
    Ördekli Kültür Merkezi’nde Bursalıların izlenimine sunulan eserler, engelli oldukları halde hünerlerini konuşturan yaklaşık 25 çocuğun imzasını taşıyor. Engelli çocukların üretmiş oldukları anahtarlık, duvar süsü, kapı süsü, ayna, bebek odası süsü, araba süsü, peçetelik, kitap ayıracı, dolap süsü, yılbaşına özel kapı süsü, şamdanlar, çantalar, defterler, kalemlikler ve ebru çerçeveleri sergiyi izleyenlerden büyük beğeni topluyor.
    Serginin açılışını yapan Rıfat Bakan, çocukların el emeği ürünlerinin çok değerli olduğunu belirterek, “Osmangazi Belediyesi olarak engellilere her zaman önem verdik. Yaptıkları çalışmaların çok orijinal olduğunu düşünüyorum.

 Onlar bu çalışmaları ile hayallerini gerçekleştirmeyi düşünüyorlar. Kimisi işlerinden elde ettiği gelir ile anne ve babasına yılbaşı hediyesi alacak, kimisi evin pazar parası yapacak. Neticede onlar bazı engelsiz insanların bile yapamadıklarını yaptılar. Bunun için onları tebrik ediyorum. Bu gibi projelerin her zaman desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
    Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe de sergiye katılarak OBAM’lı çocukların el işlerini inceledi. (CİHAN)

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.