Engelliler İçin Yaz Kuran Kursu Açiliyor

Kategori : Genel |

Tatile giren öğrenciler, yaz aylarını Kur’an-ı Kerim ve dinî bilgilerini artırarak değerlendirecek. Her kesime hizmet götüren Diyanet, engelli vatandaşları da unutmadı. İstanbul Müftülüğü her engelli grup için ayrı kurs açıyor. Engelli öğrencilerin kurslara geliş gidişini ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel araçlarıyla sağlayacak. Diyanet, Türkiye genelinde sayısı 9 milyona ulaşan engelli vatandaşlara da hizmet götürmek için çaba sarf ediyor. İstanbul Müftülüğü tarafından engelli vatandaşlar için açılan kış dönemi iki ayrı kursta 20 bayan 9 erkek engelli öğrenci Kur’an-ı Kerim ve diğer dinî bilgileri öğrenme imkanı elde etti. Vatandaştan gelen talepleri dikkate alan İstanbul Müftülüğü iki ay sürecek yaz kurslarında da engelli öğrencilere hizmet sunuyor.

Avrupa yakasında Fatih Müftülüğü, Anadolu yakasında ise Üsküdar Müftülüğü bünyesinde açılan ikişer kursa çok sayıda kayıt yaptırıldı. Kurslara katılacak öğrencilerin en büyük sorunu olan ulaşım imkanını ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi temin edecek. 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.