Engelliler İngilizce Konuşmayi Öğreniyor

Kategori : Genel |

NEVŞEHİR (CİHAN) – Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi(KAPEM) tarafından başlatılan ‘Engellilere İngilizce Eğitimi’ başarı ile devam ediyor.
Yaklaşık 1 ay önce başlatılan eğitime eğitilebilir 20 zihinsel engelli çocuk ve genç katılıyor. Oyun oynamak suretiyle pratik olarak engellilerin İngilizce konuşmasını sağlamak amacına yönelik eğitim çalışmalarında 1 aylık süre içerisinde ciddi bir mesafe almayı başaran yaşları 13- 25 arasında değişen engelliler, pratik olarak İngilizceyi konuşmayı başarmanın da sevincini yaşıyor.
İngilizce olarak rakamlar başta olmak üzere, günlük hayatın içerisinde kullanılan bir çok kelimeyi öğrenerek bunlardan düzenli cümleler bile kurmaya başlayan engellilerin bu yöndeki gayretli çalışmaları görenleri de şaşkına çeviriyor.4 ay süre ile devam edecek İngilizce dil eğitiminde kısa ve basit cümlelerle de olsa zihinsel engelli çocuk ve gençler, yabancı bir dil öğrenmenin de ortak mutluluğunu tüm toplum bireyleri ile paylaşabilmenin de sevincini yaşayacak.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.