Engelliler, Üreterek Mutlu Oluyorlar

Kategori : Genel |

ZONGULDAK / EREĞLİ (CİHAN) – Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde rehabilitasyon merkezinde öğrenim gören engelli çocuklar, hayata küsmek yerine, kendilerine ve ailelerine yararlı olarak hayata tutunmaya çalışıyor. Çocuklar, merkezde yaptıkları galoş ve diğer el becerilerini, satarak hem kendi harçlıklarını çıkartıyor, hem de ailelerine katkı sağlıyor.
Ereğli Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, geçtiğimiz aylar içerisinde Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda açtıkları el becerileri sergisinde, sergilenen tüm ürünleri satmışlardı. Öğrenciler sergi sonrasında yeniden iş başına geçerek yeni serginin açılması için çalışmalara başladı. Özellikle atık malzemelerden yapılan el becerilerinin ağırlık verildiği çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.


    Rehabilitasyon merkezi öğretmenlerinden Hülya Çalkıç, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çalkıç açıklamasında, “Serginin kapanmasının ardından öğrencilerimiz yeni sergi için çalışmalara başladı. Bu kez, özellikle atık malzemelerden yapılan çalışmalara ağırlık veriyoruz. Yapılacak olan çalışmalar tamamlandıktan sonra yeniden sergi açmak için girişimlerde bulunacağız. Öğrencilerimiz, sergi sonrasında mutluluklarını bizimle paylaştı. Bu mutluluk içerisinde büyük bir heves ile alışıyorlar. Onların bu mutluluklarını görmek bizleri de sevindiriyor.” dedi. Çalkıç ayrıca merkezlerinde galoş imalatının da devam ettiğini, ayda yapılan 3000 galoşun belirli kurum ve kuruluşlara satıldığını kaydetti. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.