Engellilere İş Arama Teknikleri Semineri Verildi

Kategori : Genel |

YALOVA (CİHAN) – Yalova’da Engelli Koordinasyon Merkezi (EKOM) ve Türkiye İş Kurumu Yalova İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği programla engelli vatandaşlara yönelik “İş Arama Becerileri Geliştirme Semineri” verildi.
     Yalova Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen seminere 65 engelli vatandaş katılım gösterdi. EKOM’un veri tabanına kayıtlı engelli vatandaşların da davetli olduğu seminerde iş arama teknikleri üzerine bir seminer yapıldı. Seminer kapsamında etkileyici bir iş görüşmesinin nasıl yapılacağı, iş aramaya başlarken geliştirilecek teknikler, kariyer konusunda yapılabilecekler ve yapılamayacaklar, kişisel avantajları en etkin şekilde kullanma gibi konulara yer verildi.


    Engellilerin Yalova’da engelsiz bir şekilde hayata dahil olmaları için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yalova Engelli Koordinasyon Merkezi(EKOM) farklı projeleriyle çalışmalarına devam ediyor. EKOM yapılan her projeye farklı engelli bireylerin katılımını sağlayarak çalışmalarıyla daha fazla kitleye ulaşabilmeyi amaçlıyor.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.