Engellilere Ücretsiz Oyun

Kategori : Genel |

Diyarbakır’da engelliler için ücretsiz tiyatro oyunu sahnelenecek.
Merkezi İstanbul’da olan Su Gösteri Sanatları Mask-Kara Tiyatro Topluluğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi turnesi kapsamında geldikleri Diyarbakır’da ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri kapsamında, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda engellilere ücretsiz gösteri sunacak. Doğa, hayvan, çevre ve insan sevgisinin sözlü ve görsel olarak anlatıldığı ”Görünmez Sirk” adlı oyunun yönetmeni Tuna Öztunç, yaptığı açıklamada, turne çalışması kapsamında Diyarbakır’da sahneledikleri oyunla 1880 ilköğretim öğrencisine ulaştıklarını söyledi.


     Kız kardeşinin de engelli olduğunu, toplumun engelli bireyleri yeterince sahiplenmediğini ve sorunlarına duyarlı olmadığını ifade eden Öztunç, engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.
     Engellilerin toplumun diğer bireylerinden herhangi bir farkları olmadığının hissettirilmesi gerektiğini ifade eden Öztunç, şunları kaydetti:
     ”Biz de topluluk olarak üzerimize düşeni yapmak istedik. Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda salı günü engelli kardeşlerimize ücretsiz gösteri sunacağız. Gösterimizle çocuklara hoşça vakit geçirteceğimize inanıyorum.”
     Öztunç, Su Gösteri Sanatları Mask-Kara Tiyatro Topluluğu sanatçılarının rol aldığı gösteriye tüm çocukların gelebileceğini söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.