Engellileri Dolandırdılar

Kategori : Genel |

İstanbul Asayiş Şube Ekipleri, 21 kişilik oto hırsızlık çetesini çökertti. Anadolu yakasında faaliyet gösteren çete, engellilerin araçlarını çalıyor, ardından da sahibine yeniden satıyor. Son 3 ayda bu yöntemle 70’in üzerinde araç çalan çete, üyeleri, cezaevinden arkadaş olmaları nedeniyle Dostlar Çetesi olarak anılmaya başladı. Çete, son olarak Pendik’te engelli Orhan Tanık’ın aracını çaldı ve aracı aynı kişiye 10 milyara sattı.

 

17 adrese baskın
Engellilerin polise yaptığı şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Bürosu polisleri geceli gündüzlü çalışmalarına hız verdi. Bağlantıları çözebilmek için en küçük ipucu bile titizlikle incelendi. Aynı anda 17 adrese düzenlenen baskınlarda 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla birlikte çok sayıda çalıntı otomobile de el konuldu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.