Engellilerin ‘Gönülden Türküler’ Konseri Büyük İlgi Gördü

Kategori : Genel |

KONYA (CİHAN) – Konya’nın merkez Meram Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi’nin birlikte düzenlediği “Gönülden Türküler 2” konseri Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programın başlangıcında bir konuşma yapan Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hakan Sarı, bu tür etkinlikleri gönülden desteklediklerini belirterek, “Engelli öğrencilerimizin sorunlarının tanıtılması yanında neler yapabileceklerinin de bu tarz etkinliklerle kamuoyuna göstermiş oluyoruz. Bu organizasyonda bize destek veren Meram Belediyemize teşekkür ediyoruz.” dedi. Belediye olarak engelli vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ise “Yarın engelli olmayacağımıza hiç kimse garanti veremez. Belediye olarak yaptığımız çalışmaları, engellilerin kullanımına uygun olarak projelendiriyoruz. Kaldırım yüksekliklerinden parklara varıncaya kadar yaptığımız yatırımların hepsinde engelli vatandaşlarımızı göz önünde bulunduruyoruz.” diye konuştu.      
    Konuşmalardan sonra farklı yörelere ait türkülerinin seslendirildiği 7 kişilik halk müziği korosu, programa katılanlara hoş bir müzik ziyafeti sundu. Özellikle görme engelli öğrenciler, seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle büyük alkış aldılar. Yaklaşık 1,5 saat süren programın sonunda üniversite öğrencileri ve minik öğrenciler halay çekti.
    Konserin sonunda engelsiz yaşama sağladığı destekten dolayı S.Ü. Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Üre, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı’ya onurluk verdi. Başkan Kalaycı da Prof. Dr. Üre, Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hakan Sarı ve üniversite engelli öğrenciler temsilcisi İsmet Çavdar’a çeşitli hediyeler takdim etti.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir