Engellilerin Katildiği Aticilik Dünya Kupasi Antalya’da Başladi

Kategori : Genel |

ANTALYA / MANAVGAT (CİHAN) – 3. Uluslararası Paralimlik Komitesi (IPC) Atıcılık Dünya Kupası yarışları Antalya’nın Manavgat ilçesi Çolaklı beldesinde başladı.Çolaklı Kamelya World Otel’de 26-30 Nisan tarihleri arası yapılan yarışlara 13 ülkeden 163 engelli sporcu katıldı. Çolaklı da yapılan 3. Uluslararası IPC Atıcılık Dünya Kupası’nın açılışını otelin havuz başında Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, Çolaklı Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Yahya Kurt, IPC Başkanı Athena Charitaki, Başhakem August Wyss yaptı.
    Törende Çolaklı folklor ekibi Antalya’nın Mor Üzümü ve Hadi Gali Sende Gel türküleri eşliğinde yabancı sporculara yöresel halk oyunlarından kesitler sundu. Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcı Mehmet Seyman, Antalya’nın turizm şehri olma özelliği yanında zengin tarih, kültür ve arkeolojik zenginliğinin bulunduğunu söyledi. 
    IPC Başkanı Athena Charitaki yaptığı konuşmasında 3. Uluslararası Paralimlik Komitesi Atılcılık Kupası’nı Türkiye’de yapmaktan sevinç ve mutluluk duyduklarını söyledi. Bu tür organizasyonların ülkeler arası dostluk ve kardeşlik köprüsünün kurulmasına öncülük edeceğini belirten Athena Charitaki, böylesi güzel bir organizasyondan ötürü Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na teşekkür ettiğini ifade etti.
    Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, IPC Atıcılık Dünya Kupası’nın Antalya’da hazırlanmasından ötürü Antalya Valisi Alaaddin Yüksel adına Vali Yardımcısı Mehmet Seyman ve IPC Başkanı Athena Charitaki’ye teşekkür plaketi verdi.
    Atıcılık yarışına ABD, Avustralya, Azerbaycan, İngiltere, Hindistan, İran, İsrail, Macaristan, Norveç, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Yunanistan ve Türkiye’den 163 sporcu katıldı. Türkiye’yi ise 17 sporcu temsil edecek.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.