Engelsiz Gaziantep İçin El Ele’ Projesi Kapsaminda Açilan Kurslar İlgi Görüyor

Kategori : Genel |

GAZİANTEP  (CİHAN) – Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından engelli vatandaşlara yönelik açılan ‘web tasarımı, bilgisayarlı stilistlik ve modelistlik’ kursuna katılan 35 kursiyer, tasarıma başladı.
    ‘Engelsiz Gaziantep İçin El Ele’ projesi kapsamında açılan kurslar ilgi görüyor. GTO’nun organizasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hacı Sani Konukoğlu Endüstri Meslek Lisesi ve Gaziantep MEKSA Vakfı işbirliğinde Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde açılan kurslar devam ediyor.

GTO Genel Sekreter Vekili Halil Göçer yaptığı açıklamada, projenin il genelinde engellilere fırsat eşitliği sağlanmasına yönelik açıldığını söyledi. Göçer, “Bu çerçevede ildeki gelişmiş sektörlerin kalifiye ara eleman ihtiyaçlarına uygun alanlarda ortopedik engellilerin istihdamının artırılması hedeflendi. Toplumun dezavantajlı kesimlerinden biri olan engellilerin istihdama erişiminin kolaylaştırılması düşünülüyor.” dedi.
Bilişim ve konfeksiyon sektörlerinin kalifiye eleman ihtiyaçları uyarınca proje çerçevesinde web tasarımı ve bilgisayarlı stilistlik ve modelistlik mesleki eğitim kursları düzenlendiğini ve kursların 35 engelli kursiyerle başladığını söyleyen Göçer, “Açılan kurslar sonrasında, kursiyerlerimize ilgili sektörlerde staj imkanı sunulacak. Böylelikle engelliler aldıkları mesleki eğitim sayesinde iş yerleri ile irtibat kurma fırsatını yakalayacak. Eğitimlere kursiyerlerin yoğun ilgi duyması projenin sürdürülebilirliği açısından önemli bir gösterge olmuş ve ikinci dönem kursları için de hazırlıklar başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir