Engelsiz Gaziantep İçin Elele Projesi’ Bilgilendirme Etkinlikleri İle Devam Ediyor

Kategori : Genel |

GAZİANTEP  (CİHAN) – Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Engelsiz Gaziantep için Elele Projesi kapsamında “Toplumda Engeller Kalkıyor” konulu bir seminer gerçekleştirilecek.
    GTO tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde yürütülen Engelsiz Gaziantep için Elele Projesi kapsamında yarın saat 14.30’da “Toplumda Engeller Kalkıyor” konulu bir seminer gerçekleştirilecek. Engellilik konusunda halkın bilinçlendirilmesi ve sosyal duyarlılığın arttırılması amacıyla düzenlenen seminere, Kişisel Gelişim Uzmanı Nurhan Güleryüz konuşmacı olarak katılacak. Seminer başta engelliler olmak üzere, engelli yakınları ve tüm kurumların katılımına açık olacak.
    Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan GTO Genel Sekreter Vekili Halil Göçer, açıklamasında proje kapsamında bir taraftan engellilerin ekonomik hayata katılımları konusunda mesleki eğitim programları düzenlerken, diğer taraftan da halkı bilgilendirerek engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılığı arttırmayı hedeflediklerini belirtti. 
    Göçer, “Bu kapsamda yıl içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bunların ilki ise 9 Mart’ta düzenleyeceğimiz ‘Toplumda Engeller Kalkıyor Semineri’ olacak. Başta engellilerimiz olmak üzere, engelli yakınları, çeşitli sivil toplum örgütleri ve konuya ilgi duyan tüm halkımızın katılımına açık olan seminer hepimize farklı bir pencere açacak.” dedi.
    
    ENGELSİZ GAZİANTEP İÇİN ELELE PROJESİ
    Gaziantep Valiliği tarafından SODES Programı kapsamında hazırlanan ve GTO tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Haci Sani Konukoğlu Endüstri Meslek Lisesi ve Gaziantep MEKSA Vakfı işbirliğinde yürütülen Engelsiz Gaziantep İçin Elele Projesi, Kasım 2009’da faaliyetlerine başladı. Proje kapsamında düzenlenen web tasarımı ve modelistlik stilistlik mesleki eğitimleri halen devam ediyor. Engelsiz Sahalar Futbol Kursu için ise hazırlıklar devam ediyor.
 
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.