Engelsiz Sevgi Müzik Korosu Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi

Kategori : Genel |

Ankara’da bu sene 13’üncüsü düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği’nde Kocaeli Engelsiz Sevgi Müzik Ritim Dans Grubu, bir ilki gerçekleştirip normal gelişim gösteren çocuklarla, zihinsel engelli çocukları aynı sahnede buluşturdu. Koro Şefi Yrd. Doç. Dr. Nilgün Sazak yaptıklarının, toplumdan soyutlanan çocukları müzik aracılığa ile kendilerini ifade etmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Türkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından Türkiye’deki koroları bir araya getirerek her yıl düzenlediği korolar şenliğinin bu yıl 13’üncüsü düzenlendi. Ankara’daki şenliğe Kocaeli’den katılan grup, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tematik bir koro kurdu. Mavi Hilal Rehabilitasyon Merkezi’ndeki zihinsel engelli öğrencilerle Hediye Evyap İlköğretim Okulu öğrencilerinden kurulan Kocaeli Engelsiz Sevgi Müzik Ritim Dans Grubu, zihinsel engelli öğrencilerle normal gelişim gösteren öğrencileri aynı sahnede buluşturdu.

Yaptıkları şeyin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyleyen Sazak, 5 aylık bir çalışma süreci geçirdiklerini belirterek, “Yarışmada herhangi bir derece alamamış olmamıza rağmen verdiğimiz mesaj bizim için daha büyük önem taşıyor” dedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.