Engelsiz Yaşam Projesi Ab’den Hibe Desteği Aldi

Kategori : Genel |

MERSİN (CİHAN) – Mersin’de Toroslar Belediyesi’nin proje ortağı olduğu ve Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından hazırlanan proje, Avrupa Birliği’nden (AB) hibe aldı.
 Öğretim görevlileri Mesut Uzman ve Tanla Hatungil ile Deniz ve Zülal Kutlu tarafından hazırlanan “Görme Engellilerin Topluma Entegrasyonu ve Engelsiz Yaşam” adlı proje, Türkiye Görme Engelliler Derneği Mersin Şubesi adına yapıldı.
 Proje ilk olarak, Avrupa Birliği Türkiye Merkezi Finans ve İhale Kurumu’na sunuldu. Kurum tarafından başarılı bulunan proje, Avrupa Birliği’nden 85 bin 333 EURO hibe almaya hak kazandı.

 
 Toplam bir yıl sürecek proje kapsamında Mersin’deki 80 görme engellinin öncelikle fiziksel bağımsızlıklarının, hareket edebilme kabiliyetlerinin ve ekonomik yönden yeterliliklerinin geliştirilmesi faaliyetleri gerçekleştirilecek.
 Mersin Üniversitesi’nin iştirakçi kurum olarak bulunduğu projede Toroslar Belediyesi de proje ortağı olarak yer alıyor. 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

2 yazısına Engelsiz Yaşam Projesi Ab’den Hibe Desteği Aldi yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.