Engelsiz Yaşam Ve Firsat Eşitliği Platformu” Toplantisi

Kategori : Genel |

Engelsiz Yaşam ve Fırsat Eşitliği Platformu” (EFYEP) tanıtım kokteyli Vedat Dalokay Kokteyl Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan EYFEP Dönem Başkanı Erol Sayyıdan, Türkiye’nin de imzaladığı BM’nin ilgili sözleşmesi temel alınarak oluşturulan platformun 14’üncü haftasını tamamladığını söyledi. Sayyıdan, devletten, hükümetlerden, siyasi partilerden ve her türlü iktidar odaklarından bağımsız bir yapıda olduklarını ifade etti.
         Sayyıdan, engellilerin ve yakınlarının hak ve çıkarlarını koruma doğrultusunda, farklı engel gruplarını, engellilere duyarlı sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. 
         Çankaya Kent Konseyi Genel Sekreteri Işıkhan Güler de yaptığı konuşmada, örgütsüz bir toplumun başarı şansı olmadığını savundu, engelliler ve yakınlarının da örgütlenme doğrultusunda büyük bir mücadele verdiklerini anlattı.
         Ankara’nın, engelliler için zor yaşam koşullarına sahip olduğunu iddia eden Güler, Kent Konseyinin de engellilerin sorunlarını belediye meclisine taşımaya çalıştıklarını, bu amaçla engelli meclisini kurduklarını kaydetti.
         Platform üyelerinin katıldığı toplantıda yapılan diğer konuşmalarda, 20 Ocakta 5 sivil toplum kuruluşunca oluşturulan platformun, 29 dernek, 3 vakıf ve 29 görme engelli spor kulübü ile mutabakat sözleşmesi imzaladığı da belirtildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.