Engelsiz Üniversite

Kategori : Genel |

Yükseköğretim Kurulu “Özürlü Öğrenciler Komisyonu” tarafından organize edilen “Engelsiz Üniversite Toplantısı” 13 Kasım 2009 tarihinde Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ile tüm üniversitelerin Özürlü Öğrenci Biriminden sorumlu Rektör yardımları öncelikli olmak üzere birer temsilcilerinin davet edildiği toplantıda; komisyon üyeleri tarafından sunuşlar yapılmış ve özürlü öğrencilerle ilgili mevcut mevzuat, özel gereksinimli bireyler ve yükseköğretim kurumlarında oluşturulması gereken Engelsiz Üniversite Birimlerinin yapı ve işleyişi hakkında karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulmuştur. 

 

Engelsiz Üniversite Biriminin tüm üniversitelerimizde bir an önce kurulması, etkin olarak faaliyete geçirilmesi hususunda gerekli titizliğin gösterilmesi istenilen toplantıda, Engelsiz Üniversite için Uzaktan Eğitimin ve e-kampus uygulamalarının önemi de vurgulanmıştır.

Gerek AB ile uyum, gerek Bologna Süreci itibariyle, ilgili kurumlar ve üniversiteler arasında daha etkin bir işbirliğinin yürütülmesi; bu amaçla konu ile ilgili gelişmelerin periyodik toplantılarla izlenmesi toplantıya katılan tüm katılımcıların birleştiği ortak bir görüş olarak benimsenmiştir.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.