Eşinin Terk Ettiği Engelli Kadina Devlet Sahip Çikti

Kategori : Genel |

ADANA / CEYHAN (CİHAN) – Adana’nın Ceyhan ilçesinde konuşma ve yürüme engelli olduktan sonra eşi tarafından terk edilen 3 çocuk annesi Kezban Tekbaş’a kaymakamlık sahip çıktı. Engelli kadın, Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Musa İnal’ın talimatıyla evinden alınarak hastaneye getirildi. Kaymakam Ayhan Boyacı, eşi tarafından terk edildikten sonra komşularının yardımlarıyla zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Kezban Tekbaş ile 3 çocuğu için gerekli her şeyin yapılacağını bildirdi.  
 Ayhan Boyacı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine konunun araştırılması için talimat verdiğini, en kısa sürede sonuçlandırılacağını kaydetti.


 Engelli bir anne ve çocuklarını devletin sahipsiz bırakmasının söz konusu olamayacağını kaydeden Kaymakam Boyacı, “Annenin tedavisi ve çocukların eğitimi konularında şimdiden çalışmalara başladık. Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Musa İnal ise bugün Bota Mahallesi Şıh Aziz Sokak Numara 25’te bulunan gecekonduda yaşayan Kezban Tekbaş’ı ambulans ile aldırıp hastaneye getirtti. Tedavisi yapılacak.” dedi.
 Hastane Başhekimi İnal, “Engelli anneye doktorların çocuk yapmasının sakıncalı olduğu söylendiği halde 3 çocuk yaptığını öğrendim. Öncelikle hastalığının nedenlerini araştıracağız. Bu hastalık çok ender görülüyor ve beyin damarlarında meydana gelen bir tıkanıklıktan ya da kas erimesi nedeniyle oluşabiliyor. Daha sonra tedavisine başlayacağız. Hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan anne, hastanemizin misafiri olacaktır. Sağlığına kavuşuncaya kadar hastanemizde kalabilir” şeklinde konuştu.
 Tekbaş, daha sonra kendisi için hazırlanan özel bir odaya yatırıldı.
 Öte yandan Kezban Tekbaş, 11 yıl önce inşaat işçisi İbrahim Tekbaş ile evlenmiş. Çift, doktorların ”Kezban’ın çocuk yapmasının ileride fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir” demesine rağmen Ayça (10), Cansu (8) ve Aziz (2) isimli 3 çocuk yapmış. Ancak Aziz’in doğumunun ardından anne, önce konuşma sonra da yürüme yetisini kaybetmiş. Bunun üzerine İbrahim Tekbaş da eşi ve 3 çocuğunu terk ederek kayıplara karışmış.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.