Eylül’ün Hayalini Kurduğu Cep Telefonu Lokman Ayva’dan Geldi

Kategori : Genel |

Görme engelli Eylül Canbazoğlu (16)’nun, cep telefonu için biriktirdiği parayı Filistinli kardeşlerine bağışlaması, tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Genç kızın fedakarlığı hayırseverleri harekete geçirdi. Görme engelli milletvekili Lokman Ayva’nın da aralarında bulunduğu onlarca kişi, cep telefonu almak için sıraya girdi. Eylül ise kendisine yardım etmek isteyen hayırseverleri Gazze’ye yardım etmeye çağırdı. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Lisesi öğrencisi Eylül, bir yılda biriktirebildiği tamamı bozuk 160 TL’yi okul müdürünün masasına ağlayarak bıraktı. Ardından, “Filistinli çocuklar ateş altında yaşam mücadelesi verirken ben o telefonla konuşamam öğretmenim.” dedi.

 Eylül’ün bu özverisini Zaman Gazetesi’nde okuyanlar, yardım için seferber oldu. Genç kıza ilk telefonu öğretmenleri aldı. Lokman Ayva, özel programlar yüklettiği telefonunu fedakar öğrenciye gönderdi. Ayva’nın hediye ettiği telefonu bir TV programında alan Eylül, hayırseverleri Gazze’ye yardım etmeye çağırdı. Bu davranıştan çok etkilenen Ayva, şunları söyledi: “Bu örnek davranış, Türk milletinin yardımseverliğinin ne boyutlara ulaştığını ortaya koyuyor. Eylül’ün haberini okuduğumda o kadar etkilendim ki; bir an evvel telefonumu ona ulaştırmaya çalıştım.”
 
Zaman/ Ayşegül Aybar

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.