Fedakar Anneler Kadinlar Günü’nde Ödüllendirildi

Kategori : Genel |

IĞDIR (CİHAN) – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Iğdır’da çeşitli kurumların kutlamaları ile sürüyor. Yılın anneleri seçilen 5 kadın plaket ve çeşitli hediyeler verilerek onurlandırıldı. Iğdır Valiliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi. Törende, yılın annesi seçilen fedakârlık abidesi 5 anneye plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Törende konuşan Vali Saim Saffet Karahisarlı, kız çocuklarının okutulmasının önemi üzerinde durarak, kadınların insan hayatındaki yeri ve önemine vurgu yaptı. Kadınların birer sevgi kahraman ve fedakârlık abidesi olduğunu belirten Vali Karahisarlı, annesinin de kendisini zor şartlar altında okumasına vesile olduğunu dile getirdi.

    Programda Besti Aydeniz, Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin oynadığı kız çocuklarının okutulması temasının işlendiği ‘Anne- Kız Okuldayız’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Daha sonra ise Karakoyunlu Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören engelli kadınlardan oluşan Ritim Grubu’nun müzik gösterisi yapıldı. Şiirlerin okunmasının ardından yılın anneleri seçilen 5 kadın plaket ve çeşitli hediyeler verilerek onurlandırıldı.
    Yılın annesi seçilen 2 engelli çocuğuna bakan Özlem Tarhan, 4 engelli erkek çocuğuna bakan Zeynep Kocadeniz ve 4 çocuğunu üniversitede okutan Sakine Bayat’a Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı tarafından hediyeleri verildi. 8 çocuk annesi Şefika Kaycı’ya ve tek başına 4 çocuğuna bakan Güler Karagöz’ün plaket ve hediyeleri ise AK Parti Iğdır Milletvekili Ali Güner takdim etti.
    Öğretmenlerin sunduğu müzik dinletisinin ardından, il ve ilçe halk eğitim merkezlerindeki kursiyerlerin hazırladığı el sanatları sergisi Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı ve davetliler tarafından gezildi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.