Fenerbahçeli Başbakan’dan Engelli Gence Cimbom Formasi

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Fenerbahçe taraftarı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu’nda yaşayan engelli bir gence, çok istediği futbolcuların imzalarının yer aldığı Galatasaray forması gönderdi. Engelli genç İbrahim’e “Canımdan çok seviyorum” dediği formasını, Başbakan Erdoğan adına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın verdi. Zeytinburnu’nda yaşayan fiziki engelli İbrahim Ertepe, pazar günü oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde muradına erdi. Başbakan Erdoğan’ın her Zeytinburnu’na gelişinde kendisiyle bir süre sohbet ettiği, resim çektirdiği ve Başkan Aydın’a “İbrahim benim size emanetimdir, ona sahip çıkın” dediği genç, gönül verdiği sarı kırmızılı formaya kavuştu.

Fanatik Galatasaraylı İbrahim, Başbakan Erdoğan’dan Zeytinburnu’na yaptığı ziyaret sırasında Cimbom forması istedi. Bu sırada kendisiyle kısa süre sohbet eden ve “Ben Fenerbahçeliyim” diyen Erdoğan, İbrahim’e forma göndereceğine dair söz verdi. Başbakan Erdoğan kısa süre içinde İbrahim’in isteğini yerine getirdi. Üzerinde tüm Galatasaraylı futbolcuların imzalarının bulunduğu ve “İbrahim Ertepe’ye Sevgilerimizle” yazılı, Arda Turan’ın 66 sırt numaralı formasını, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Sinan Kılıç, Başbakan Erdoğan’ın özel isteği üzerine Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a teslim etti.
    Başkan Aydın da GS formasını İbrahim’e teslim etti. “Canımdan çok seviyorum” dediği formasına kavuşan İbrahim, büyük bir mutluluk yaşadı. Gözleri dolan İbrahim, yarı bozuk konuşması ile Başkan Aydın’ın makam odasında bulunan Başbakan Erdoğan’ın fotoğrafını göstererek “Bu benim babam. Ben onu çok seviyorum. Biliyorum kendisi fanatik bir Fenerbahçeli ama ben ondan GS forması istedim. Babam bana bu formayı gönderdi. Bu haftaki Galatasaray-Fenerbahçe maçını bu formayı giyerek izleyeceğim” dedi. İbrahim, derbinin skorunu da 2-1 olarak tahmin etti ve gülen tarafın Galatasaray olacağını da söyledi.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.