Feriha Uyar Kız Teknik Ve Meslek Lisesi’nden ‘Engelli Eğitimine’ Yönelik Ab Projesi

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Feriha Uyar Kız Meslek Lisesi öğretmenleri ortağı oldukları ‘Engelli Eğitmeni Eğitimi’ adlı AB projesi kapsamında İngiltere ve Polonya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
    Altışar kişiden oluşan ve eş zamanlı olarak İngiltere ve Polonya’ya giden ekipler, burada proje kapsamında çalışmalara katıldı. ‘Engelli Eğitmeni Eğitimi’ adlı projede yurt dışında gerçekleştirilen engelli eğitimlerinin incelenmesi ve ülkemizde de uygulanması hedefleniyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla özel eğitim alanı ara elemanlarının yeterlilik düzeylerinin arttırılmasına, sertifika programlarıyla sektörde yaşanan eğitimci eksikliğinin giderilmesine ve engelli ailelerinin bilinçlendirilmesine katkı sağlaması planlanıyor.


Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Projeleri kapsamındaki proje 2009 yılında dönemin Okul Müdürü Nuran Piliçer zamanında kabul edilmişti. Projenin bütçesi ise 16 bin 800 Euro olup, yerli ortakları arasında İşitme-Konuşma Bozukluğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (ODYOMED), Bursa Otistik Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği (BOÇED) ve Nilüfer Rehberlik Araştırma Merkezi bulunuyor. Yurt dışı ortakları ise İngiltere Birmingham Focus Kuruluşları Limited Şirketi ile Polonya Lodz Pedagoji Akademisi.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir