Fethiyeli Kadınlar Engellileri Sevindiriyor

Kategori : Genel |

MUĞLA (CİHAN) – Fethiye’de yaşayan kadınlar tarafından kurulan ve tek gelir kaynağı her perşembe günü kurulan kermes olan Fethiye Evi Gönüllüleri, özürlüleri sevindirmeye devam ediyor. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı’nın öncülük ettiği Fethiye Evi Gönüllüleri 2 engelliye akülü araba hediye etti.
    Kurdukları yardımlaşma zinciri ile zor durumdaki ev hanımlarına iş olanağı, ihtiyaç sahibi öğrencilere de burs desteği veren Fethiye Evi Gönüllüleri, engellilere yönelik yaptıkları yardımlarını da sürdürüyor. Daha önce 4 özürlüye akülü araba alan Fethiye Evi Gönüllüleri, iki engelliyi daha sevindirdi.

 Fethiye Evi Gönüllüleri, Kumluova beldesinde yaşayan 45 yaşındaki bedensel engelli Ali İhsan Tanışman ile Çatalarık Mahallesi’nden 13 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Bayram Yaylalı’ya akülü araç hediye etti. Fethiye Evi önünde yapılan teslim töreninde duygulu anlar yaşandı. Buradaki törende konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi ve aynı zamanda Fethiye Evi Gönüllüleri öncüsü Nesrin Saatcı, kendilerine destek olan hayırseverlere teşekkür etti.
    Fethiye Evi Gönüllülerinin gelirinin her perşembe gönüllü kadınların yaptıkları yiyeceklerle açılan kermes olduğunu belirten Saatcı, buradan elde edilen gelirin, hayırseverlerin katkılarıyla birleştirilerek güzel işlerde kullanıldığını aktardı. Amaçlarının alınan araçlarla engellilerin yaşam şartlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Nesrin Saatcı, “Halkımızla aramızda çok güzel bir güven ortamı oluştu. Bize güvenerek yardımda bulunuyorlar. Destek veren tüm Fethiye halkına çok teşekkür ediyorum. Bizler de gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çaba gösteriyoruz. Her sağlıklı vatandaşın engelli adayı olduğu bir gerçek. Bunun yanında binlerce engelli vatandaşımız sağlıklı vatandaşların ilgisini bekliyor. Maliyeti sadece 2 bin 400 lira olan bir akülü sandalye bile, bir engelli vatandaşın yaşam kalitesini çok olumlu yönde değiştirebiliyor.” dedi.
    Hediye edilen akülü araçların engellilere ulaşmasında aracı olan Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman da Fethiye Evi Gönüllülerine teşekkür etti. Özürlülerle Fethiyeliler arasında köprü olmaya devam edeceklerini belirten Yaman, herkesin Fethiye evi Gönüllüleri gibi engellilere duyarlı olmalarını istedi.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir