Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkani Güzelbey’den Engellilere Tam Destek

Kategori : Genel |

GAZİANTEP  (CİHAN) – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, engellilerin sıkıntılarının giderilmesi konusunda büyük bir adım attı.
 Avrupa Birliği tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlanan 15 kişilik engelli aracını Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi’ne bağışlayan Güzelbey, değişik bölgelerde 4 büfeyi de engellilere tahsis etti.
 Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Hulusi Kalender ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey’i makamında ziyaret ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 Engellilerin ulaşım ve iş konusunda büyük sıkıntılar yaşadığını dile getiren dernek Başkanı Hulusi Kalender, “Yapmış olduğumuz genel kurulun ardından hemen yönetim kurulu arasında görev dağılımı yaparak çalışmalara başladık. Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi, Türkiye’de örnek haline geldi. Genel Merkez dahil tüm şubeler Gaziantep’in başarısını konuşuyor. Yapmış olduğumuz bu çalışmaları daha da arttırmak için bir takım projeler üretiyoruz. Bu projelerle engellileri meslek sahibi yapıyoruz. Bunu tek başımıza yapmamış mümkün değil. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi’nin destekleriyle bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Şu anda acil olarak ulaşım ve iş sıkıntısını gidermek zorundayız. Bu konuda kurum ve kuruluşlardan destek bekliyoruz.” diye konuştu.
 Sakatlar Derneği Başkanı Hulusi Kalender ve yönetim kurulu üyeleri Yaşar Sağlam, Zekai Katipoğlu, Ramazan Taşkın, Doğan Cıncık, Fatma Dinç, Yüksel Kayadaleren, Hasan Ertürk’ü makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, sorunları dinledikten sonra acil çözüm noktası aradı.
 Güzelbey, “Avrupa Birliği tarafından belediyemize tahsis edilen 15 kişilik minibüsü, Sakatlar Derneği’ne bağışlıyorum. Ayrıca 4 hazır büfemiz var. Onları da özürlülerin istihdam edilmesi için derneğe veriyorum. Öte yandan el beceri kurslarında yapılan ürünlerin sergileneceği geniş bir alanı engellilere tahsis ederek, ürettikleri ürünlere pazar bulunmasını sağlayacağız. Toplum yararına faaliyet gösteren herkesin yanındayız. Sakatlar Derneği Başkanı Hulusi Kalender ve yönetimi başarılı bir çalışma yapıyorlar. Bizlerde onları destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.