Gaziantep Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanliğina Gazeteci Taşkin Seçildi

Kategori : Genel |

GAZİANTEP  (CİHAN) – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in başkanlığını yaptığı Kent Konseyi’nde, Engelliler Komisyonu kuruldu.
 Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Nihat Bencan ve Hulusi Kalender’in başkanlık yaptığı Engelliler Komisyonu seçime gitti. Engelliler Komisyonu delegeleri arasında yapılan seçimlerde Gazeteci Ramazan Taşkın, Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Kemal Küçükcan ve DSP adına katılan Remzi Büyüknacar komisyon başkanlığı için aday oldu. 19 delegeden 10 delegenin oy kullandığı seçimlerde Ramazan Taşkın 6, Kemal Küçükcan 3 ve Remzi Büyüknacar 1 oy aldı.  Yapılan seçimler sonucunda Gazeteci Ramazan Taşkın Kent Konseyi Engelliler Komisyonu başkanlığına seçildi.


 Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Ramazan Taşkın’ın başkanlık yapacağı Engeliler Komisyonu’nda Başkan Vekilliği’ne Gaziler Vakfı Başkanı Mehmet Yeter, Genel Sekreterliğe ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İşaret Dili Uzmanı Arzu Tur getirildi. Komisyon, 15 günde bir toplanarak Gaziantep’te engellilerle ilgili sorunların çözüme kavuşması için çalışma yapacak.
 Komisyon Başkanı Ramazan Taşkın, yaptığı açıklamada, “Beni komisyon başkanlığına layık gören tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gaziantep’te engellilerin karşılaştığı birçok sorun var. Bu sorunların gündeme taşınması ve çözümlenmesi için ekip arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu komisyon sayesinde engelliler topluma kazındırılacaktır” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.