Gaziantepli Engelli Bilek Güreşçisi, Dünya Şampiyonu Oldu

Kategori : Genel |

GAZİANTEP (CİHAN) – Gaziantep merkez ilçe Şehitkamil Belediyespor, bilek güreşi sporcularından Mustafa Dinleyici, Kanada’da yapılan Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Şampiyon bilek güreşçisi, 2 Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.    
    Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel ve yönetim kurulu üyeleri, 1-8 Aralık 2008 tarihinde Kanada’da yapılan Engeliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Mustafa Dinleyici’nin başarısını kamuoyu ile paylaşmak amacıyla basın toplantısı düzenlediler.


    Daha önce de 2 kez dünya, 3 kez de Avrupa şampiyonu olan Mustafa Dinleyici’nin de katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, yaklaşık 5 yılı bulan hizmet süresinde spora ayrı bir önem verdiklerini ifade etti. Bu süre içerisinde 5 bin kişilik ilçe stadyumu, 2 adet suni çim semt sahası ve 8 adet halı sahayı tamamlayarak hizmete açtıklarını belirten Özkarslı, “10 binin üzerinde gencimize spor yapma imkanı sunduk. Sporcularımız, futbol, basketbol, karate, vücut geliştirme, tekvando ve bilek güreşi branşlarında 4 bin 573 sporcuyu bünyesinde bulunduran spor kulübümüz, önemli bir rekora imza attı. 4.5 yılda gerçekleştirilen yaz ve kış spor okullarında 12 bin 285 kişi eğitim gördü. Deneyimli hocalar nezaretinde kontrolü bir şekilde spor yapan bayanlar, sağlıklı yaşamanın mutluluğunu belediyemizde tadıyorlar. Parkları da spor aletleri ile donatarak, halkımıza her an spor yapma imkanı sunduk. Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra, spor alanında da başarılarımız devam ediyor. Başarımız birlik beraberliğimizden geçiyor. Tesisleşmeden spor alt yapısına, spor kurslarından sportif başarılara kadar birçok alanda çıtayı her geçen gün yükselttik. Başarımız yükselerek devam edecektir” diye konuştu.
    Şehitkamil Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel ise, “Spor kulübünde 5 yıl boyunca önemli başarılar elde ettik. Amacımız Gaziantep ve Türk sporuna destek sunmaktır. Sizlerin huzurunda sporcumuzu kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde mutlaka başarı vardır. Bizlerde ekip ruhuyla çalışıp, başarıları sürekli kılacağız ” dedi.    Toplantının sonunda, geçtiğimiz yıl Şehitkamil Belediyespor Kulübü bünyesinde başarı ile görev yapan hocalara birer plaket verilirken, şampiyon Mustafa Dinleyici de 2 tam altınla ödüllendirildi.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.