Gönüllü Gençler Toplumu Kansere Karşi Bilinçlendirecek

Kategori : Genel |

SAKARYA / ADAPAZARI (CİHAN) – Sakarya’da bir grup gönüllü genç, toplumu kansere karşı bilinçlendirici faaliyetler yapacak. Gençler ayrıca kanserli hastaların engelli statüsüne alınması için çalışacak.
    Sakarya Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (LÖSDER) Gençlik Grubu adı altında bir araya gelen gönüllü gençler, kansere karşı toplumu bilgilendirecek. Grup adına açıklama yapan Gülşah Yılmaz, tiyatro ve diğer faaliyetlerle kansere dikkat çekeceklerini söyledi. Kansere karşı el ele sağlıklı yarınlar oluşturmaki için LÖSDER’in amaç ve hizmetleri doğrultusunda çalışacaklarını ifade eden Yılmaz şunları kaydetti: “Kansersiz yaşam için çevremizi daha duyarlı hale getirceğiz.

 Sigara ile etkin mücadele yapacağız. Ayrıca kanserli hastalarında engelliler statüsüne alınması ve onlara tanınan haklardan faydalanması için çaba göstereceğiz. 7 yıldır ilimizde faaliyet gösteren LÖSDER’e gereken desteğin verilmesi için yardımcı olacağız. Bizler derneğe kayıtlı 370 kanser hastası için buradayız.” (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.