Gördüğü Tedavi Sonucu Tek Başina Yürüyebiliyor

Kategori : Genel |

OSMANİYE / KADİRLİ  (CİHAN) – Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hiç yürüyemeyen fiziksel engelli bir çocuk, tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yürümeye başladı.
İki yıl önce tedavi görmeye başlayan 8 yaşındaki Samet Durak, gördüğü tedaviler sonucu şimdi tek başına yürüyebiliyor. Yıllardır doktor doktor gezdiğini ancak oğlunun yürümediğini, 2 yıldır Hamide Ana Rehabilitasyon Merkezinde gördüğü fizik tedavi sonucu oğlunun yürümeye başladığını söyleyen anne Selvi Durak, “Doğuştan fiziksel engelli oğlum için 6 yıldır gitmedik doktor bırakmadım.En son rehabilitasyon merkezine başvurdum. Oğlum merkezde bir yıl fizik tedavi gördü. Tek başına desteksiz ayakta durmaya başladı.Daha sonra yavaş yavaş destekli yürümeye başladı ve 6 aydır desteksiz tek başına yürüyebiliyor. Çok mutluyum. Devletten, hocasından ve rehabilitasyon merkezi yöneticilerinden Allah razı olsun.” dedi.
Samet’in fizik tedavi hocası Menderes Öngün ise “Samet bize geldiğinde annesi tarafından kucağında taşınıyordu.Yaptığım program sonucu Samet’e egzersizler uygulanarak önce kasları kuvvetlendirildi. Daha sonra kum torbalarıyla hareketlere geçtik. Yürüteçlerle devam eden tedavimiz ortez ve tripot  kullanılmayla sürdü. Bu uzun süren tedavi sonucu Samet önce ayakta durdu. Bir süre sonrada yürümeye başladı. Yürümesi daha güzel olsun diye tedavilerimiz devam ediyor. Okula kucakta gelen Samet şimdi okuldan yürüyerek ayrılıyor.” diye konuştu.
    
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.