Görenler Görmeyenlere Anlatacak

Kategori : Genel |

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından, “19. Ankara Uluslararası Film Festivali” kapsamında gerçekleştirilecek “Görenler Görmeyenlere Anlatsın” adlı proje ile görme engelliler, sesli betimleme yöntemiyle ünlü yönetmenlerin filmlerini takip edecek.
  Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 13 – 23 Mart 2008 tarihleri arasında düzenlenecek 19. Ankara Uluslararası Film Festivali,  “Görenler Görmeyenlere Anlatsın” adlı bir proje gerçekleştirilecek. Festival kapsamında düzenlenecek proje ile görme engellilerin sesli betimleme yöntemiyle film takip edebilmesi sağlanacak. Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Sesli Betimleme Grubu tarafından hazırlanan sesli betimleme, bir filmde herhangi bir anlatıcının veya konuşmanın olmadığı sahnelerde görme engelliler için mekânın, kişilerin ve sessiz gelişen olayların betimlenerek anlatılması şeklinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte, 22 Mart Cumartesi günü saat 13:30’da Çarpışma (kısa film) ve animasyon film Kayıp Balık Nemo, 23 Mart Pazar günü saat 13:30’da yönetmen Derviş Zaim’in “Cenneti Beklerken”i ve aynı gün saat 16:30’da oyuncu Uğur Yücel’in yönetmenliğini üstlendiği “Yazı Tura” adlı filmi gösterilecek. Türkiye Körler Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilecek projenin filmleri, ücretsiz olarak Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde takip edilebilecek. (ANKA)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.