Görme Engeliler Yüzmede Kıyasıya Yarıştı

Kategori : Genel |

KIRIKKALE (CİHAN) – Kırıkkale’de düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nın ilk ayağı yapılan müsabakalarla tamamlandı. Kırıkkale Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen yarışmada 50, 400 metre serbest ve sırt üstü müsabakaları gerçekleşti. Yapılan müsabakalara 27 kulüpten 50 sporcu katıldı. İlk günde dereceye giren sporculara madalyaları törenle verildi.
Tüm engellere rağmen mücadele ruhunun en iyi örneklerini olimpik havuzun kulvarlarında gösteren görme engelli sporcular, yüzerken adeta engel tanımadılar.

    Şampiyonaya Malatya, Kocaeli, Bingöl, Adıyaman, İstanbul, Antalya, Manisa, Diyarbakır, İzmir, Ankara, Kahramanmaraş, Sivas, Amasya ve Bursa illerinden çeşitli kulüpler katıldı.
    Engelli insanları şehirde görmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden Spor İl Müdürü Lale Öztürk Yüzme havuzumuz olimpik standartları kapasitesinde bulunuyor. Geçtiğimiz dönemlerde birçok yarışmalara ev sahipliği yaptık. Şimdi ise engelli arkadaşlarımız misafir ediyoruz.” dedi.
    2010 yılının kendileri için başarı geçtiğini belirten Görme Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Erol Erdim, gerek yurt genelinde gerekse yurt dışında yapılan şampiyonlarda madalyalar kazandıklarını söyledi.
Malatya’dan katılan ve altın miniklerde madalya alan İdil Özdemir ise, yüzmeye 4 ay önce başladığını, yüzmeyi çok sevdiğini, kendine altın madalyayı almasına vesile olan herkese teşekkür etti.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.