Görme Engelli Adaya Sesli Kilavuz

Kategori : Genel |

ANKARA  (CİHAN) – Milli Eğitim Bakanlığı, bini öğretmen, 2 bini memur ve 2 bini de hizmetli olmak üzere toplam 5 bin engelli memur alımı için hazırladığı  ‘2010 Yılı Özürlü Personel Alımına İlişkin Kılavuz’u sesli olarak yayınladı.
    Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatı özürlü personel alımına ilişkin sınav başvuru ve atama kılavuzu yayınlandı. İlk etapta kılavuzu yazılı olarak yayınlayan Bakanlık, görme engelli vatandaşların kılavuzundan bilgi edinmesinde herhangi bir sıkıntı çıkmaması için başvuru ve atama kılavuzunu şimdi de sesli olarak yayınladı. Bini öğretmen, 2 bini memur ve 2 bini de hizmetli olmak üzere toplamda 5 bin memur alımı yapacak olan Bakanlık, yazılı olarak yayınladığı 23 sayfadan oluşan kılavuzu anlaşılır bir dille, 1 saat 27 dakika seslendirilmesini sağladı.
    Ayrıca kılavuzda sınava başvuran adayların “Elektronik İş Talep Formu”nda yer alan “Refakatçi gerekip gerekmediğine” ilişkin çek işareti dikkate alınarak sınav öncesi ve sınav anında gerekli tedbirlerin alınacağı açıklandı.
 
    BAŞVURULAR 26 NİSAN’DA BAŞLIYOR
    5 bin engelli memur alımına ilişkin yapılacak sınava başvurular 26 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Sınav,  27 Haziran’da saat 10.00’da yapılacak. Adayların sınav için ilgili banka şubelerine 110 lira yatırması gerekecek.  Sınav 81 il merkezinde tek oturumda yapılacak ve sınav sonuçları MEB internet sitesinde 21 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınav başvurularını http://www.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ile “Elektronik İş Talep Formu”na girerek yapabilecek. Ayrıca adaylar görev yapmak istediği 5 il tercihinde bulunabilecekler.
 
 
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.