Görme Engelli Erdoğan Yildiz, Yilin Öğretmeni Oldu

Kategori : Genel |

KONYA (CİHAN) – Görmeyenleri Koruma Derneği (GÖRDER) Konya Şubesi, 30 yıldır gözleri görmediği halde öğretmenlik yapan Erdoğan Yıldız’ı (önde-sağda) yılın öğretmeni seçti. Sivil toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetimler, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir dizi program düzenledi. GÖRDER Konya Şubesi de, Öğretmenler Günü münasebetiyle görme engelliler arasından yılın öğretmenini seçti. Dernek binasında düzenlenen programda konuşan Şube Başkanı Veli Özağan, Konya’da 190 üyesi olan derneğin daha önce de birçok faaliyete imza attığını söyledi. Görme engellilerin birçok zorlukla karşılaştığını anlatan Veli Özağan, “Tüm engellere rağmen öğretmenlik yapan arkadaşlarımız var. Bizler de bu arkadaşlarımıza teşekkür etmek için 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir program düzenledik. Mesleğinde 30. yılını doldurmuş Erdoğan Yıldız yılın öğretmeni olmuştur.” dedi. Görme engelli çocukların okutulması gerektiğini vurgulayan Özağan, ailelere de Yıldız’ı ve diğer öğretmenleri örnek gösterdi.


    Sınıf öğretmeni Erdoğan Yıldız ise, son derece mutlu olduğunu söyledi. Öğretmenlik hayatı boyunca birçok zorlukla karşılaştığını aktaran Yıldız, “Ama hiçbir zaman yılmadım. Çünkü benim amacım öğrencilerin başarılı olmasını sağlamaktır. Başarıyı yani meyveyi alınca tüm zorlukları unutuyorum.” diye konuştu. Programa katılan dernek üyeleri, yılın öğretmenine çiçek ve hediye verdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.