Görme Engelli Judocular, Milli Takima Çağrildi

Kategori : Genel |

KOCAELİ (CİHAN) – Kocaeli’nin 2 görme engelli judocusu, Türkiye Milli Takım’a çağrıldı. Sporcular, Almanya ve Fransa kamplarına katılacak
 Kocaeli Kağıtspor’un başarılı görme engelli judocuları Lokman Artan ve Serkan Esmer, yaptıkları maçlarla milli takım antrenörlerinin dikkatini çekti. Milli takımın teknik kurmayları, ulusal müsabakalar öncesinde Ankara’da GAP Otel’de yapacağı hazırlık kampına iki sporcuyu davet etti. Bu kampa ayrıca Kağıtspor’da antrenör olarak görev yapan Gültekin Sevinç’te çağrıldı. Milli takım kampına davet edilen iki sporcu ve bir antrenör, Ankara’ya gitti.


 Bir hafta sürecek kampın ardından + 60 kiloda mücadele eden Lokman Artan, 13-20 Nisan tarihleri arasında Fransa’da yapılacak ortak çalışma kampına katılacak. Kamp dönüşünde milli takımla birlikte bir haftalık daha kamp yapacak olan Lokman Artan, daha sonra Serkan Esmer ile birlikte Almanya’da yapılacak olan kampa gidecek. Böylelikle görme engelliler judoda fazla bir tecrübeye sahip olmayan milli sporcular, uluslararası kamplara katılarak, kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.