Görme Engelliler Ve Okuma Bilmeyenler Için Sesli Asansör

Kategori : Genel |

Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi, görme engelliler ve okuma bilmeyenler için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Hastanede asansöre yerleştirilen sesli uyarı sistemi ile görme engelli ve okuma bilmeyenler, istedikleri kata sesli talimatla çıkabilecek.
    Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Murtaza Yetiş, “Turuncu Kart, Evde Bakım Merkezi vb. engellilere yönelik sağlık hizmetine erişimi kolaylaştırıcı uygulamalarıyla bilinen hastanemiz, görme engelliler için yeni bir uygulama geliştirdi. Hastane asansörüne yerleştirilen sesli uyarı sistemi ile görme engelliler, gitmek istedikleri katı sesli olarak öğrenebiliyor ve yardımcısız ulaşabiliyorlar.” dedi.

 
    Hastaların bu uygulamadan dolayı çok teşekkürlerini aldıklarını kaydeden Yetiş, konuşmasına şöyle devam etti: “Görme engelliler dışında yaşlı ya da okuma yazma bilmeyen hastaların da yararlandığı uygulamaya ilişkin olarak hastalar memnuniyetlerini dile getiriyor. Gerçekten bu uygulama hastalarımıza çok yardımcı oluyor. Engelli vatandaşlarımız, artık kimseye minnet etmeden kendi işlerini kendileri görecek. Buralarda sıkça rast geldiğimiz okuma bilmeyenlerde ciddi sıkıntı yaşıyorlardı. Bu uygulamanın sayesinde bundan sonra onlarda zorluk çekmeyecek.”

(CÄ°HAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.