Görme Engellilere ‘Braille’ Alfabesiyle Hazirlanmiş Temel Dini Bilgiler Kitabi Satişa Sunuldu

Kategori : Genel |

ERZİNCAN  (CİHAN) – Erzincan İl Müftülüğü, görme engelliler için ‘Braille’ alfabesiyle hazırlanmış Temel Dini Bilgiler Kitabını satışa sundu. İstanbul İl Müftülüğü’nün onayı ile hazırlanan ‘Sorulu Cevaplı Temel Dini Bilgiler’ kitabı, Erzincan İl Müftülüğü yayın satış yerinde satışa sunuldu. Kitap hakkında bilgi veren Erzincan İl Müftüsü Burhan İşleyen, kitabın, görme engelli vatandaşların dini bilgileri öğrenebilmelerine imkân sağlamayı amaçladığını söyledi.
Müftü İşleyen, İstanbul Müftülüğü’nün onayı ile hazırlanan Sorulu Cevaplı Temel Dini Bilgiler kitabının ‘Braille’ alfabesiyle yazıldığını belirterek, şöyle dedi:     “Aynı usul ile Kur-an’ı Kerim de basılarak satışa sunulmuştur. Arzu eden vatandaşlarımız için bu kitabı temin edebiliriz. Bu çerçevede, Erzincan İl Müftülüğü olarak örnek nüshayı müftülük yayın satış yerinde ilgi duyan vatandaşlarımız için satışa sunduk. Devlet İstatistik Enstitüsü’nün 2000 yılı verilerine göre Türkiye’de 160 bin görme engelli vatandaşımız var. Türkiye’de 15 adet okulda görme engelli vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir. Bizler de bu anlamda bu vatandaşlarımızın manevi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla vatandaşlarımızı bu tarz gelişmelerden haberdar etmeye çalışıyoruz.”
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.