Gözlerimi Kaybetmeseydim Bugün Sahip Olduğum Makamlara Yükseleceğimi Hayal Edemezdim

Kategori : Genel |

MUĞLA  (CİHAN) – Marmaris’te düzenlenen ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı Pediatri Kongresi için Muğla’da bulunan AK Partili görme engelli Milletvekili Lokman Ayva ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkan Yardımcısı Reyhan Gazeller, engellilerin problemleriyle ilgili bir toplantıya katıldı. Rehberlik Araştırma Merkezi’ndeki toplantıda Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman, engelli dernekleri başkanları ve temsilcileri, engelli çocuklar ve aileleri bulundu.
    Milletvekili Ayva, her engellinin istediği şeyi başarabilecek güce ve yeteneğe sahip olduğunu kaydetti. Ayva, “Ben 11 yaşında geçirdiğim menenjit hastalığı sebebiyle gözlerimi kaybettim. O yıllarda ailem, tedavim için çok para harcadı ama sonuç alamadık. Gözlerimi kaybettikten sonra bir ara hep evde durdum ancak bir gün, dinlediğim radyo programında körler okulu olduğunu işittiğimde, yaşama isteğim yeniden canlandı. 16 yaşında körler okuluna kaydoldum ve üç yıl eğitim aldıktan sonra tahsilimi tamamladım. Sayın Başbakanımız ile AK Parti İstanbul il başkanıyken tanıştım ve yakın dost oldum. Belediye başkanı olduğunda beni danışman olarak aldı. Başbakan seçildiğinde ise ben de milletvekili oldum. Görevim boyunca hep engellilerin problemlerinin çözülmesi için çalışmalar yaptım ve devam ediyorum. Gözlerimi kaybetmeseydim, bugün sahip olduğum makamlara yükseleceğimi hayal bile edemezdim.” dedi.
    Türkiye’de engellilere eğitim veren kurumların çok iyi çalışmadığını belirten Lokman Ayva, “Bunun çözümü için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nimet Çubukçu ile görüştüm. Önümüzdeki günlerde kendisi ve diğer yetkililerle bir araya geleceğiz.” şeklinde konuştu.
    Kendisinin de bir engelli annesi olduğunu ifade eden Özürlüler İdaresi Başkan Yardımcısı Gazeller ise son yıllarda engellilerin problemlerinin çözümü yolunda önemli çalışmalar yapıldığını kaydederek, engelli çocuğu olanların yaşama daha sıkı sarılması gerektiğini ifade etti.
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.