Hayatta Engel Tanimayanlar Sergi Açti

Kategori : Genel |

GİRESUN (CİHAN) – Giresun Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde okuyan zihinsel engelli öğrenciler yıl sonu sergisi açtı.
 Can Akengin Sergi Sarayı’ndaki serginin açılışını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan ve Hasan Demir yaptı. Bir hafta açık kalacak sergide, okul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin birlikte yaptığı ahşap, seramik, resim, mum, kolye gibi eserler sergilendi. Okul müdürü Osman Aygün, sergilenen eserlerde bu sene mum çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, “Ortaya çıkan eserlerde okulda eğitim gören engelli öğrenciler ve öğretmelerin el emeği göz nuru var. Ben tüm Giresunluları bu el emeği göz nuru olan eserleri görmeye davet ediyorum.” dedi.


 Sergiyi gezen ve sergideki eserleri bir bir inceleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ise, sergide çok güzel eserlerin bulunduğunu ve sergiyi beğendiğini dile getirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.