Hayirsever İşadami Engelliler İçin Okul Yaptiracak

Kategori : Genel |

TRABZON  (CİHAN) – Trabzonlu hayırsever işadamı Hamit Özdağ’ın Araklı ilçesinde engelli öğrenciler için yapacağı özel eğitim okulunun protokolü imzalandı. Okul, bugüne kadar Trabzon’da hayırseverlerin yaptırdığı 45. okul olacak.
    Araklı ilçesinde yapılacak Yolgören Engelliler Okulu’nun protokolü Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve işadamı Özdağ tarafından imzalandı.
    Eğitim yatırımlarının Türkiye’nin geleceğine yapılan yatırımlar olduğunu belirten Kızılcık, hayırsever işadamı Özdağ’a teşekkür ederek, bütün hayırseverlerin desteklerini beklediklerini söyledi. Trabzon’a hayırseverlerin desteği ile birçok eğitim kurumu kazandırıldığını belirten Kızılcık, “Bu protokol 45.’ci protokol oluyor. Derslik olarak hayırsever vatandaşlarımız bugüne kadar toplam 596 derslik yaptırmıştır. Bu okulumuzla birlikte 605 dersliğimizi tamamlamış olacağız.” dedi.
    Özdağ’ın Japonya’ya bizzat incelediği bir modeli Trabzon’a kazandırmak istediğini kaydeden Kızılcık, “Bu okulda engellilerin her türlü sanat eserini yapabilecekleri iş atölyeleri olacak. İnşallah engellilerimiz bu şekilde çok güzel bir imkâna kavuşacaklar.” diye konuştu.
    Memleketine yatırım yapmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden hayırsever işadamı Hamit Özdağ ise çok uzun yıllar önce ayrıldığı memleketine elinden gelen her türlü desteği vereceğini söyledi. Toplam inşaat alanı 2 bin 164 metrekare olan okul, 9 derslikten oluşacak. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.