Hollanda’dan Derince’ye Uzanan Dostluk Köprüsü

Kategori : Genel |

KOCAELİ / KÖRFEZ (CİHAN) – Hollanda’da yaşayan hayırsever iş adamı Bülent Türker, bir yıl önce Derince Alparslan İlköğretim Okulu’nda tesadüfen gördüğü engelli Emirhan Dinçkal’a akülü araba hediye etti. 17 Ağustos 1999’daki deprem felaketinden sonra yardım amacıyla ile gelen ve yaptığı bir çok yardımın yanı sıra Derince’de kendi adını taşıyan bir anaokulu yaptıran iş adamı Bülent Türker, yardımlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl ziyaret ettiği Derince Alparslan İlköğretim Okulu’nda 6/C sınıfı öğrencisi Emirhan Dinçkal’ı gören ve okuma azmine şahit olan Bülent Türker, 6 bin YTL değerindeki akülü aracı hediye etti.

 
Alparslan İlköğretim Okulu’nda müdür yardımcısı Şeref Günaydın, okul aile birliği başkanı Fatmanur Kahtay, yönetim kurulu üyeleri, Zeynep-Ahmet Dinçkal çifti ile öğrencinin dedesi İsmail Demirkal tarafından karşılanan Bülent Türker, öğrencilerle keyifli dakikalar yaşadı. Aile birliği üyelerinin hazırladığı birbirinden güzel ikramlarla ağırlanan Bülent Türker, yaptığı açıklamada, “İnsanlara ve gönüllü kuruluşlara yardım yapmaya devam  edeceğim” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.