Hükümet, Engellilerin İstihdami Konusunda Dürüst Ve Samimi Olmalidir

Kategori : Genel |

“51 BİN KADRO VAR, 41 BİN İ BOŞ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, ”Hükümet, engellilerin istihdamı konusunda dürüst ve samimi olmalıdır” dedi. Selvi, yaptığı yazılı açıklamada, 8,5 milyon engellinin yaşadığı Türkiye’de, engelli vatandaşların önemli sorunlarının başında istihdamın geldiğini belirtti. ”AKP iktidarında engelli vatandaşların istihdam konusunda oyalandığını” ileri süren Selvi, ”Bu konuda çıkarılan kanunlar, yönetmelikler, genelgeler göstermelik olmaktan öteye gidememiş, kağıt üzerinde kalmıştır” dedi. Selvi, şunları kaydetti:
”Devlet Personel Başkanlığının en son verilerine göre, engellilere tahsis edilmesi gereken yüzde 3 oranındaki memur kadro sayısı 51 bin 507 olup, bu kadroların 41 bin 541’i halen boş bulunmaktadır.     2002-2008 yılları arasında toplam 228 kurum, sadece 3 bin 292 memur kadrosuna engelli personel alımı için sınav duyurusunda bulunmuştur. Hükümet, engellilerin istihdamı konusunda dürüst ve samimi olmalı, binlerce iş bekleyen, bunalım içindeki engelli vatandaşımızı daha fazla oyalamamalı, üzmemelidir. Bir an önce kamu kurum ve kuruluşlarına yasa gereği olan sorumluluğunu yerine getirmesini sağlamalıdır.”

Engellinin NOTU: Teşekürler Cevdet Selvi. CHP den bu tür araştırmalar bekliyoruz.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.