Kahramanmaraşli Engelli Yüzücüler Slovakya’dan Başariyla Döndü

Kategori : Genel |

K.MARAŞ (CİHAN) – Kahramanmaraşlı sporcuların çoğunluğunu oluşturduğu Türkiye Engelliler Yüzme Milli Takımı Slovakya’dan başarıyla döndü.
 Antrenör Osman Çullu yönetimindeki takım Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenen Engelliler Yüzme Yarışması’nda 5 birincilik, 15 ikincilik ve 1 üçüncülük elde etti. Slovakya’daki yarışmaya değişik ülkelerden yüzden fazla engelli sporcu katıldı. Kahramanmaraşlı yüzücülerden Özlem Baykız 3 birincilik, 2 ikincilik, Beytullah Eroğlu 4 ikincilik, Fuat Özsaatçi 2 birincilik, 1 ikincilik ve dördüncülük, Numan Çam 1 ikincilik, üçüncülük, dördüncülük ve altıncılık, Uğur Yumuk 4 ikincilik, Kurtuluş Mustafa Kök 3 ikincilik, 1 dördüncülük ve altıncılık, Ahmet Karagün ise 1 dördüncülük, beşincilik ve dokuzunculuk elde etmeyi başardı.

 
 Kahramanmaraşlılara büyük gurur yaşatan engelli yüzücüler Slovakya’daki yarışmaya gitmeden önce de Vali M. Niyazi Tanılır’dan da büyük destek almıştı. Engelli sporcularla yakından ilgilenen Vali Tanılır Slovakya’ya gitmeleri için uçak bileti tutarı olan 5 bin YTL’yi karşılayacakları müjdesini vermiş ve iyi derecelerle dönmelerini temenni etmişti. Kahramanmaraşlı yüzücüler de bu beklentiyi boşa çıkarmayarak şehre başarılarla döndü. 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.