Karabağlar’in Engelli Haritasi Çikariliyor

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – Karabağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçedeki 55 mahallle ve 2 köyde, ev ev dolaşarak tarama yapacak. Edinilen bilgiler sisteme girilerek, ilçenin engelli haritası çıkarılacak.
    Mevcut verilere göre ilçede 3 bin 500 engelli olduğunu belirten Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, “İlçemizin nüfusu 441 bin. Genel verilere göre engelli oranının nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10’u kadar olması gerek. Dolayısıyla kayıtlı olmayan çok sayıda engelli vatandaşımız olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Engeli Rehberlik Hizmetleri projesini başlattık.” dedi.
    Uğur Mumcu Parkı içinde Engelli Danışma Merkezi açmayı planladıklarını belirten Başkan Kürüm, bu merkezden tüm engellilerin bilgi edinebileceğini söyledi. Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirten Kürüm, “Biliyoruz ki, engelliler en çok sıkıntıyı ulaşım konusunda çekiyor. Onların sıkıntılarına çözüm üretmek için elimizden gelen desteği yaparak, yanlarında olacağız.” diye konuştu.
    Engelli aileleri, daha ayrıntılı bilgi almak için Aydın Mahallesi’nde bulunan Sosyal İşler Birimi’ne müracaat edebiliyor. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.