Kimse Yok Mu Derneği, Zihinsel Engellilere Giyim Yardiminda Bulundu

Kategori : Genel |

K.MARAŞ  (CİHAN) – Kimse Yok mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Zihinsel Engelliler İlköğretim Okulu’nda eğitim gören yaklaşık 120 öğrenciye giyim yardımında bulundu.
    Sosyal faaliyetlerine devam eden dernek, Çocuk Yuvası ve Kız Yurdu’ndaki yardımların ardından zihinsel engelli öğrencilere de elini uzattı. Kahramanmaraş Zihinsel Engelliler İlköğretim Okulu’nda 120 öğrenciye giyim yardımında bulunan derneğin bu girişimi okul idarecileri tarafından takdirle karşılandı.
    Yapılan yardımdan dolayı dernek yöneticilerine teşekkür eden Okul Müdürü Sadık Akpınar, okul içerisindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlköğretim çağındaki çocuklara davranış kazandırma çalışmaları yaptıklarını, 16 yaşını dolduran çocuklar için açılan kurslarla da el becerisi kazandırıldığını ifade eden Akpınar, derneğin çalışmalarının da yakından takip ettiklerini belirtti.
    Kimse Yok mu Derneği Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Timurbanga da yardımların artarak devam edeceğini belirtti. Daha önce de bu tür konularda derneğin başarılı çalışmalarının bulunduğunun altını çizen Timurbanga, çalışmaların yeni projelerle de hız kazanacağını kaydetti.
 
 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.