Kiş Oyunlari Olimpiyatlari’na Katilan Engelli Sporcular 17 Madalya İle Döndü

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – 2009 Uluslararası Özel Dünya Kış Oyunları Olimpiyatları’na katılan 6 engelli sporcumuz 17 madalya ile Türkiye’ye döndü. Dört yılda bir düzenlenen ve bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Idaho Eyaleti’nde gerçekleştirilen olimpiyatlarda “Süzülme” dalında sporcularımız 10 altın 5 gümüş, 2 bronz madalya aldı.
    Saat 17.00’de ABD’den Türkiye’ye gelen sporcularımızı Türkiye Özel Sporcular Derneği yetkilileri ve TAV’ın özel hostesleri karşıladı. Çiçeklerle karşılanan ve yaşları 17 ile 19 arasında değişen 6 sporcu madalyalarını basın mensuplarına göstererek poz verdi.
    Türkiye Özel Sporcular Derneği adına sporcuları olimpiyatlara hazırlayan antrenör Erdoğan Kavukçu, sporcuların Türkiye’de sıkı bir kamp sonrası madalyalarla döndüklerini söyledi. Kavukçu, “Yeterince çalıştık. Umutluyduk ve başardık. Çok sevinçliyiz. Memlekete de hayırlı olsun”


    Bayan sporcuları yetiştiren antrenör Sanem Aryindoğan ise öğrencilerinin ilk spora başladıklarında kayakla ayakta bile durmayı başaramadıklarını ancak çalışmalar sonunda madalya almayı hak ettiklerini söyledi.
    1 altın 2 gümüş madalya kazanan Yunus Sertkaya, Elazığ’dan olimpiyatlara katıldığını ve madalyayı ailesine hediye edeceğini ifade etti. 1 altın madalya ile Türkiye’ye dönen Hatice Odabaş da çok mutlu olduğunu ve ailesine büyük bir sürpriz yapacağını dile getirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.