Kiziltepeliler Derneği’nden Engellilere Yardim

Kategori : Genel |

MARDİN  / KIZILTEPE (CİHAN) – 10.04.2008- Ankara Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği, Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki engellilere tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Dernek ilçede ikamet eden engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için 20 kişiye tekerlekli sandalye verdi. Kızıltepe Adnan Menderes ilköğretim okulu konferans salonunda gerçekleştirilen bir törenle engellilere tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.
 Kalabalık bir topluluğun hazır bulunduğu törende konuşan Dernek Başkanı Fahrettin Enez, daha önce de 8 bin öğrenciyi giydirdiklerini hatırlatarak başladığı konuşmasında; “Eğitim için yaptığımız yardımların yanında istedik ki bedensel engelli hemşerilerimize de katkımız olsun. Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırma adına 20 tekerlekli sandalye temin ettik. Biz bu yardımları yaparken aynı çabayı hayırsever işadamlarımız ve ilimiz adına faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinden de bekliyoruz” dedi.

 
 Engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için buna benzer yardım çalışmalarını Kaymakamlık olarak da sürdüreceklerini belirten Kaymakam Fecri Fikret Çelik, ilçedeki yardıma muhtaç engellilerin Kızıltepe Sakatlar Derneği ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca tespit edildiğini söyledi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.