Kocaeli’de Zihinsel Engellilere Rehabilitasyon Merkezi Yapiliyor

Kategori : Genel |

KOCAELİ  (CİHAN) – Kocaeli’de 2 bin 600 metrekarelik araziye, zihinsel engellilere rehabilitasyon merkezi yapılıyor. Zihinsel engeli bulunan insanların eğitileceği merkezin temeli atıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özürlü insanların eğitim ve istihdamına yönelik sosyal çalışmalarını sürdürürken, kentin önemli ihtiyaçlarından biri olan zihinsel engelli insanlar için rehabilitasyon merkezi kurulmasına da öncülük etti.
 Rehabilitasyon merkezi için Sanayi Mahallesi’nde bulunan Gülen Yüzler binasının kenarındaki boş arazi tahsis edildi. Toplam 4 bloktan oluşacak rehabilitasyon merkezinin yapımına başlandı. Yapılacak bloklardan biri idari amaçlı, diğer 3 tanesi ise zihinsel engelli insanların eğitimi için kullanılacak

.
 Yapımını Evyap Şirketi üstlendiği rehabilitasyon merkezi, Mürivvet Evyap Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi adı altında hizmete açılacak.
 Binada sığınak, yemekhane, oyun ve  kapalı spor salonu gibi alanlar bulunacak. Toplam 180 kişiye eğitim verebilecek kapasitede inşa edilen rehabilitasyon merkezi, kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Burada zihnsel engelliler eğitilerek, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak hale getirilecek. Bu proje ile zihinsel engellilerin bulunduğu aileler de rahata kavuşacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.