Koltuk Değneklerini Atip Akülü Arabaya Bindiler

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediyesi, akülü ve tekerlekli sandalye dağıtmaya devam ediyor. İnciraltı Engelliler Merkezi’nde düzenlenen törenle 60 akülü ve 100 normal tekerlekli sandalyenin verilmesine başlandı . Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu’nun elinden tekerlekli sandalyelerini alan engelliler, belediyeye teşekkür etti. Dr. Kocaoğlu, akülü tekerlekli sandalyelerden 14 tanesinin törende dağıtıldığını, geri kalanının engellilerin evlerine ulaştırılacağını söyledi. Törene Spastik Engelliler Vakfı Başkanı Meliha Alpat, Dünya Engelliler Derneği Başkanı Ali Karaibrahimoğlu, engelliler ve aileleriyle Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve bürokratları da katıldı.


 İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Masası Koordinatörlüğü, başta öğrenciler olmak üzere bütün müracaatları değerlendirerek, ihtiyacı olan herkese akülü veya normal tekerlekli sandalye veriyor. Bugüne kadar 450 tekerlekli sandalye ve 114 akülü araba dağıtıldı. 2007 yılı bütçesinden alınan 60 akülü v 100 normal tekerlekli sandalyenin dağıtımı da törenle başladı. Belediye, 2008 yılında 100 akülü araba daha alacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.